Radosna 17

Miejskie Przedszkole nr 17 w Oświęcimiu

Szybki kontakt

Rok szkoły w ruchu

PRZEDSZKOLE W RUCHU

Przedszkole w ruchu

Rok szkolny 2013/2014 został ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Rokiem Szkoły w Ruchu. Nasze przedszkole bierze udział w akcji „Ćwiczyć każdy może” prowadzonej w ramach Roku Szkoły w Ruchu. W związku z tym w ciągu roku wykonujemy zadania związane z rozwijaniem aktywności fizycznej wśród dzieci. Po zakończeniu akcji Ministerstwo Edukacji Narodowej przyznaje tytuł „Przedszkole w ruchu” przedszkolom, które wywiążą się z założonych zadań. Ponieważ tytuł ten stanowi pewne wyróżnienie mamy nadzieję, że i nam się uda! Zobaczymy…

„Bo ruch, ruch, ruch to u nas wielka moda…”
- zabawy ruchowe

Zgodnie z podstawą programową w przedszkolu prowadzone są ćwiczenia poranne oraz zajęcia ruchowe. Zdając sobie sprawę z faktu, jak ważny jest ruch w życiu człowieka i w jaki sposób wpływa na jego zdrowie, robimy wszystko, aby te zajęcia były ciekawe i atrakcyjne. Jak przystało na prawdziwych sportowców stroje odpowiednie zakładamy, o rozgrzewce oczywiście najpierw pamiętamy, i do ćwiczeń się zabieramy!

scenariusz

„Ćwiczymy , ćwiczymy to dobre jest dla zdrowia”- zabawy ruchowe na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 5

Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor SP nr 5 w ramach współpracy ze szkołą grupa dzieci 6-letnich może aktywnie uczestniczyć w zajęciach ruchowych organizowanych na sali gimnastycznej w szkole. Nowe, ciekawe sprzęty sportowe są dla dzieci wielka atrakcją.

Wesołe zabawy ruchowe w grupie 3-4 latków

W najmłodszej grupie wiekowej przeprowadzono zabawy ruchowe, w czasie których wykorzystano elementy pedagogiki zabawy Klanza i elementy Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.

Spartakiada

W tym dniu wszyscy stroje sportowe zakładamy, humory dobre zabieramy i na sali gimnastycznej zabawy ruchowe mamy! Ważnym elementem pracy naszego przedszkola jest integracja z rodzicami. Dlatego też stawiając na aktywność w gronie rodziny corocznie organizujemy Spartakiadę- zabawy sportowe dla dzieci i rodziców. Spartakiada jak przystało na prawdziwą imprezę sportową rozpoczyna się wprowadzeniem flagi, która wnoszona jest przez przedstawicieli dzieci i rodziców. Później wszyscy wspólnie śpiewamy hymn: „Ruch, ruch, ruch”. Po hymnie przychodzi czas na rozgrzewkę no i konkurencje sportowe. Spartakiadę kończy uroczyste wręczenie dyplomów i medali oraz wyprowadzenie flagi.

scenariusz

„W zdrowym ciele zdrowy duch”- jesienny piknik sportowy

W październiku zaprosiliśmy rodziców i wszystkich chętnych do jesiennych zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Jesienne rozgrywki rozpoczęły zabawy ruchowe z wykorzystaniem pedagogiki zabawy Klanza. Potem przyszedł czas na naszą „Przedszkolną Zumbę”. Po tej krótkiej rozgrzewce rozpoczęliśmy jesienne konkurencje, w których udział wzięli zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy pikniku. Do gier zręcznościowych wykorzystaliśmy dary jesieni: jabłka, kasztany, itd. Dzieci kibicowały dzielnie swoim rodzicom, a rodzice cały czas wspierali swoje pociechy. Na koniec zabaw wszyscy wspólnie wykrzyknęli: „Hi, hip hura”, a przedszkolaki otrzymały liczne nagrody za wytrwałość i dobrą zabawę.
Dziękujemy wszystkim sponsorom za ufundowanie nagród dla dzieci.

Witamy wiosnę na sportowo!

21.03.2014r. Urząd Miasta Oświęcim ogłosił dniem Inauguracji Roku Aktywności. Nasze przedszkole biorąc również udział w akcji „Ćwiczyć każdy może” zorganizowało na oświęcimskich Bulwarach zabawy ruchowe i taneczne. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły do przedszkola w sportowych strojach, na które obowiązkowo wszyscy nałożyli białe koszulki. O godz. 9.00 wyruszył z przedszkola korowód z Marzanną. Po dokonaniu obrzędów wiosennych wszyscy razem przeszliśmy na pobliskie Bulwary, gdzie wspólnie zainaugurowaliśmy Rok Aktywności w Oświęcimiu. Wzbudzaliśmy przy tym ogromne zainteresowanie i ciekawość przechodniów, dlatego też w naszych tańcach i zabawach ruchowych wzięli udział chętni mieszkańcy Oświęcimia. Po zabawach na oświęcimskich Plantach wszyscy razem udaliśmy się na plac przed przedszkolem, gdzie rozegraliśmy wspólny wiosenny mecz. Pogoda w tym dniu nam dopisała, piękne słoneczko dała i razem z nami wiosnę przywitała!