Radosna 17

Miejskie Przedszkole nr 17 w Oświęcimiu

Szybki kontakt

AKTUALNOŚCI

Ogólnopolski projekt „Krecik poznaje Polskę” cz. 2

Data dodania: 2018-01-30 przez admin admin

22.01. 2018 poniedziałek

 

Ale niespodzianka! Za oknem biało! Zima sobie  o nas przypomniała! Dzieci przyszły do przedszkola i opowiadają o lepieniu bałwana  i zwiedzeniu miasta, ale, ale…. TAM JEST ZIMNO!!!!!!!!!!!!!

Przez szybę ani zimy, ani miasta nie poznamy! Lalka Dorotka pożyczyła mi sweter i czapkę – hmyyy ! Mam nie grymasić, bo zimno! Ale słonko też świeciło – momentami po oczach!

 

Wyruszamy zwiedzić osiedle, na którym jest przedszkole, Radosna 17, jak mówią o nim Dzieci. Jestem na Zasolu, to dzielnica miasta Oświecimia. Dzieci zabierały Zajączka i Jezyka im ponoć śnieg nie straszny i wyruszamy!

Po tej stronie miasta i rzeki Soły jest najbardziej znany zabytek – tu wszyscy mówią: Muzeum – dawny obóz koncentracyjny Aushwitz.

Przechodzimy obok – jak mi wytłumaczyły przedszkolaki: są jeszcze za małe, by go zwiedzić dlatego:

NIE ZWIEDZAMY

P A M I Ę T A M Y

 

Na terenie Muzeum dla zwiedzajacych jest informacja turystyczna i własnie tu dzieci mnie przyprowadziły, zabieramy materiały o mieście do mojego kufra.

Sweter, czapka  bardzo się przydały… Wybiegani, rozbawieni wracamy do przedszkola przez ulubioną cukiernię dzieci   „Kołaczek” – pieką ciastka od 1922 roku i są pyszne!!!

Przedszkole moich gospodarzy jest w bloku

– zaglądamy z Panią  i dziećmi przez okno do jadalni

– jest już obiad?

Jest! Panie już nakrywają!

Biegniemy się przebrać  i razem pobawić w sali.

Będę opowiadał przedszkolakom, gdzie byłem, w czasie tej podróży.